اصول طراحی سایت مناسب – 5 اصل

یک طراحی سایت خوب باید وظیفه خود را با انتقال پیام خود و در عین حال درگیر کردن بازدید کننده ، انجام دهد . عوامل مختلفی مانند رنگ ، محتوا ، تصاویر ، سادگی و عملکرد در طراحی سایت خوب نقش دارند .

اصول طراحی سایت می تواند به اعتماد سازی کمک کرده و بازدیدکنندگان را ترغیب به ماندن کند . ایجاد یک تجربه کاربری عالی شامل اطمینان از بهینه بودن وب سایت و چگونگی استفاده از آن (عملکرد) می باشد .

اصول طراحی سایت
طراحی سایت اصولی

هدف وب سایت

وب سایت شما باید نیازهای کاربر را برآورده کند. اصول طراحی سایت و داشتن یک هدف ساده و روشن در همه صفحات به کاربر کمک می کند تا با آنچه شما ارائه می دهید تعامل داشته باشد. اهداف مختلفی که ممکن است وب سایتها داشته باشند وجود دارد اما اهداف اصلی در همه وب سایتها مشترک است.

  • توصیف کسب و کار
  • اعتبار در اینترنت
  • فروش محصولات و مراقبت های بعدی
  • و….
سایت شرکتی min
سایت شرکتی min

سادگی

سادگی بهترین راه برای در نظر گرفتن تجربه کاربری و قابلیت استفاده از وب سایت شماست . در زیر روش های دستیابی به سادگی از طریق طراحی آورده شده است.

رنگ

رنگ قدرت برقراری ارتباط و برانگیختن پاسخ های احساسی را دارد ، یافتن یک پالت رنگی متناسب با نام تجاری شما به شما امکان می دهد رفتار مشتری خود را در قبال نام تجاری خود تحت تأثیر قرار دهید . انتخاب رنگ را به کمتر از 5 رنگ محدود کنید . رنگ های مکمل بسیار خوب عمل می کنند. ترکیبات رنگ دلپذیر باعث افزایش تعامل مشتری شده و احساس خوبی به کاربر می دهد.

محتوا

محتوا نقش مهمی در وب سایت شما دارد . این امر به عنوان تفسیر بصری صدای مارک ها عمل می کند . حروف باید خوانا باشند و فقط از حداکثر 3 فونت مختلف در وب سایت استفاده کنید.

چند رسانه ای

شامل تصاویر ، انیمیشن ، فیلم و همه اشکال گرافیکی است . تمام تصاویر باید بیانگر نوع کسب و کار و خدمات باشد . همچنین به عنوان تجسم شخصیت برند عمل کنند . مهم است که از تصاویر با کیفیت بالا برای ایجاد احساس حرفه ای و اعتبار در ذهن بازدید کنندگان استفاده شود .

برای ثبت سفارش طراحی سایت سئو محور و با اصول ux با معصومه لشکری پور از طریق شماره 09036422098 تماس بگیرید و یا از طریق صفحه سفارش طراحی سایت اطلاعاتتان را درج کنید.

افزونه‌های صفحه ساز

صفحه سازهای وردپرس امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند که از اصلی‌ترین این امکانات می‌توان به بالا رفتن

افزونه فرم ساز وردپرس

به دنبال افزونه فرم ساز وردپرس هستید؟ چه بخواهید فقط یک فرم تماس ساده بسازید و یا فرم های پیچیده

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها