افزونه‌های وردپرس

چرا وردپرس یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوای دنیا است؟ بله درسته، به خاطر وجود افزونه‌های مختلفی که برای کارهای مختلف طراحی و پیاده سازی شده‌اند. تقریبا برای هر نیازی در وردپرس یک افزونه وجود دارد. فرقی ندارد که چه نیازی دارید، از قبل افزونه مورد نظر شما طراحی و ساخته شده است. 

افزونه‌ وردپرس چیست؟

وردپرس برای اضافه کردن امکانات مختلف به هسته خود مفهومی را با عنوان افزونه یا پلاگین راه اندازی کرده است. این افزونه‌ها هر کدام برای یک کاربرد و کارایی خاصی طراحی و ساخته شده‌اند. افزونه صفحه ساز، افزونه فرم ساز و… نمونه‌هایی از این افزونه‌ها‌ هستند.  افزونه‌های وردپرس به دو دسته افزونه‌های رایگان و افزونه‌های پولی تقسیم بندی می‌شوند.

بهترین افزونه‌های وردپرس

وردپرس در حال حاضر بیش از چندین میلیون افزونه دارد که بخشی از آن رایگان و بخشی دیگر با پرداخت هزینه قابل استفاده است، برای آن که کارکرد مناسبی را از وب سایت وردپرسی خود داشته باشید نیاز است که از بهترین افزونه‌های وردپرسی استفاده کنید. بهترین افزونه‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای چند مشخصه اصلی هستند که از جمله این مشخصه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تعداد نصب فعال افزونه وردپرسی

یکی از پارامترهایی که باید در هنگام انتخاب افزونه‌ها به آن توجه داشته باشید، تعداد نصب فعال افزونه وردپرسی است، مشخص است که هر چه تعداد نصب افزونه‌ها بیشتر باشد، آن افزونه امکان مناسب‌ بودنش بیشتر خواهد بود. پس در هنگام دانلود افزونه وردپرس حتما به تعداد نصب فعال آن توجه داشته باشید.

حجم افزونه وردپرسی

هر چه حجم یک افزونه کم باشد نشان از کد نویسی حرفه‌ای و بهینه آن افزونه دارد. اگر بین دو افزونه مشابه خواستید یک مورد را انتخاب کنید و موارد دیگه یکسان بودند، حتما آن افزونه‌ای را دانلود و فعال کنید که حجم کمتری دارد.  همچنین می‌توانید با تست سرعت افزونه های وردپرس از حجم و سرعت این افزونه‌ها با خبر شوید.

سازگاری افزونه با قالب و نسخه وردپرس شما

عدم سازگاری افزونه وردپرسی با نسخه وردپرس یا قالب می‌تواند مشکلات مختلفی را به وجود آورد که از جمله این مشکلات می‌توان به به هم ریختگی وب سایت و همچنین خرابی سایت اشاره کرد. در هنگام نصب افزونه از طریق مخزن وردپرس پیامی مبنی بر سازگاری یا عدم سازگاری افزونه با نسخه وردپرس نمایش داده می‌شود که پیشنهاد می‌کنیم حتما به این پیام توجه داشته باشید. همیشه سعی کنید از افزونه های برتر وردپرس استفاده کنید.

تاریخ آپدیت‌های افزونه

تاریخ آپدیت افزونه نشان از میزان بروز بودن آن افزونه دارد، افزونه‌های که چندین سال از آخرین آپدیت آن می‌گذرد افزونه مناسبی برای شما نخواهد بود. پس قبل از نصب افزونه حتما به تاریخ آپدیت و نسخه آن توجه داشته باشید.

کامنت‌‎ها و نظارت کاربران در رابطه با افزونه

کامنت‌ها و نظراتی که کاربران در رابطه با یک افزونه در مخزن وردپرس درج می‌کنند مرجع مناسبی برای مناسب بودن یا نبودن یک افزونه است. در صورتی که در رابطه با یک افزونه نظرات و کامنت‌های منفی زیادی وجود داشته باشد، بهتر است از نصب آن افزونه خودداری کنید.

افزونه وردپرسی نیاز دارید؟

به چه نوع افزونه‌ای برای تکمیل کردن سیستم مدیریت محتوای خود نیاز دارید؟ برای دانلود افزونه‌های وردپرس کافی است که به صفحه آن افزونه مراجعه کنید. در زیر لیست بهترین افزونه‌ها با دسته بندی بر اساس کارایی تقسیم شده‌اند، برای آشنایی با افزونه مناسب به صفحه افزونه مراجعه کنید. 

نیاز به افزونه وردپرسی خاصی دارید؟ 

اگر به افزونه وردپرسی خاصی نیاز دارید و در سایت موجود نیست می‌توانید با ارسال پیام از طریق فرم رو به رو نام افزونه یا لینک افزونه انگلیسی را برایمان ارسال کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسخه حرفه‌ای افزونه را در وب سایت قرار دهیم و لینک دانلود افزونه را برایتان ارسال کنیم. 

تفاوتی ندارد که چه نوع افزونه‌ای می‌خواهید! با ثبت یک درخواست کوچک می‌توانید افزونه دلخواه خود را دریافت کنید.