افزونه‌های صفحه ساز

صفحه سازهای وردپرس امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند که از اصلی‌ترین این امکانات می‌توان به بالا رفتن سرعت در طراحی سایت، کاربردی آسان و راحت، ساخت صفحات لندینگ زیبا و… . 

صفحه سازهای مختلفی برای وردپرس وجود دارد که از کارآمدترین آن‌ها می‌توان به صفحه ساز المنتور و ویژوال کامپوزر اشاره کرد.

 

صفحه ساز وردپرس چیست؟

قبل از اینکه با مفهوم صفحه‌ساز آشنا شوید بهتر است که بدانید وردپرس به سیستم مدیریت محتوای سایت گفته می‌شود که با استفاده از آن و به دلیل انعطاف بالایی که دارد، می‌توان به راه اندازی انواع وب سایت‌ها پرداخت.

صفحه‌ساز ( (Page Builderوردپرس را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایلی دانست که باعث می‌شود کاربران جذب وب سایت شما شوند و مدت زمان زیادی را صرف وقت گذراندن در سایت شما ‌کنند. بسیاری از مدیران سایت‌ها به دلیل نداشتن دانش برنامه نویسی، برای طراحی صفحات مورد نیاز خود، به برنامه نویسان مختلفی رجوع می‌کنند که در نهایت طراحی انجام شده نارضایتی آن‌ها را به دنبال دارد.

 صفحه سازها ابزاری هستند که با استفاده از آن و بدون نیاز به کد نویسی می‌توانید صفحات مورد نظر خود را طراحی کنید. صفحه‌ساز امکانات فوق‌العاده‌ای را در اختیار شما کاربران قرار می‌دهد. در واقع کاربران با استفاده از این امکانات می‌توانند به سادگی و بدون دانش برنامه‌نوسی صفحات مد نظر خود را ایجاد و المان‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 در حال حاضر صفحه‌سازهای مختلفی وجود دارند که کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. یک صفحه‌ساز با قابلیت‌های خوب تاثیر زیادی در چیدمان و طراحی عناصری در سایت‌های وردپرسی مانند افزودن فرم‌ها، پنجره‌های مختلف و طراحی قسمت‌های مختلف سایت وردپرس دارد و می‌تواند به شما کمک کند. علاوه بر این در مواقعی با برخی از سایت‌ سازهای وردپرس ترکیب می‌شوند. در واقع برای انجام این کار شما به یک افزونه صفحه‌ساز وردپرس نیاز دارید.

چرا از صفحه سازهای وردپرس استفاده می کنیم؟

صفحه ساز وردپرس (Page builder) چیست و چرا بهتر است از آن استفاده کنیم؟ طراحی سایت با CMS وردپرس در میان طراحان سایت طرفداران زیادی دارد. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب با امکانات فوق العاده است. این سیستم مدیریت محتوا با برخورداری از پلاگین‌های متنوع تمام نیازهای شما را رفع می‌کند. از زمانی که وردپرس فعالیت خود را از سایت‌های وبلاگی به سایت‌های فروشگاهی و شرکتی گسترش داد، ساخت صفحات سایت را نیز بسیار آسان‌تر کرد.

در گذشته نیاز بود که صفحه سازی و چینش المان‌های مورد نظر توسط یک کدنویس صورت بگیرد. اما وردپرس صفحه سازی را برای کاربران خود به سادگی ممکن کرده است. صفحه سازهای وردپرس امکانی را فراهم کرده‌اند که بتوانید بدون تسلط بر زبان برنامه نویسی سایت مورد نیاز خود را طراحی کنید.

بهترین صفحه سازهای وردپرس

به نظرتان مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود کاربران جذب وبسایت شما شده و دقایقی را در سایت سپری کنند چیست؟ شک نداشته باشید که ظاهر جذاب یک سایت اولین پل ارتباطی سایت شما با کاربران است. اگر نمای ظاهری سایت در نگاه اول نتواند توجه مخاطب را جلب کند، احتمالا سایت را ترک کرده و دیگر به سراغ شما نخواهد آمد! چرا از صفحه سازهای وردپرس استفاده می کنیم؟ چراکه با این ابزار می‌توانید به سادگی صفحات سایت خود را طراحی کنید. بهترین صفحه سازهای وردپرس عبارتنداز:

  • Elementor
  • Beaver Builder
  • Divi Builder
  • Thrive Architect
  • Brizy

صفحه ساز المنتور Elementor

یکی از محبوب‌ترین صفحه سازهایی که اغلب طراحان سایت از آن استفاده می‌کنند، صفحه ساز المنتور است. المنتور به دلیل رابط کاربری ساده‌ای که دارد کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن، صفحات خود را با هر چینش و المان دلخواه طراحی کنید. ساز و کار این صفحه ساز به صورت drag and drop یا کشیدن و رها کردن است. شما می‌توانید از نسخه رایگان المنتور استفاده کنید اما اگر بخواهید از تمام قابلیت‌های آن بهره‌مند شوید، باید نسخه Elementor Pro را نصب کنید.

بهترین صفحه ساز وردپرس باید چه ویژگی داشته باشد؟

اگر برای طراحی سایت از سیستم‌ مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید بی‌شک از اهمیت بالای صفحه سازها باخبر هستید. طراحی ظاهر سایت از مهم‌ترین قسمت‌های یک سایت به شمار می‌رود از همین‌رو باید بهترین صفحه ساز یا page builder را برای طراحی صفحات سایت خود انتخاب کنید. صفحه سازهای وردپرس افزونه‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند هر المان و قابلیتی را که می‌خواهید به سایت وردپرسی خود اضافه کنید. صفحه ساز وردپرس باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ ویژگی‌های یک صفحه ساز مناسب عبارتنداز:

رابط کاربری ساده داشته باشد

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک صفحه ساز خوب این است که رابط کاربری ساده‌‌ای داشته باشید. در غیراین‌صورت کار با این صفحه ساز به راحتی ممکن نخواهد بود. به عنوان مثال صفحه ساز المنتور یکی از بهترین صفحه سازهایی است که با رابط کاربری فوق العاده ساده، امکان استفاده برای تمامی افراد حتی مبتدیان را نیز فراهم کرده است.

طراحی انعطاف پذیر

یکی از قابلیت‌هایی که بی‌شک هر طراحی سایتی به دنبال آن است، ابزاری منعطف برای طراحی صفحات سایت است. اگر از خود می‌پرسید بهترین صفحه ساز وردپرس باید چه ویژگی‌ داشته باشد باید به امکان طراحی ساده با آن ابزار توجه داشته باشید. یک صفحه ساز خوب این امکان را به شما می‌دهد که تغییرات دلخواهتان را در هر قسمتی از صفحات سایت که می‌خواهید اعمال کنید.

برخورداری از طرح‌های آماده

از دیگر ویژگی‌هایی که یک صفحه ساز خوب باید داشته باشد، داشتن طرح‌های آماده است. صفحه سازی مانند المنتور این امکان را می‌دهد که عناصر لازم و ابزارهای سایت را با کشیدن و رها کردن به سایت خود اضافه کنید. با کمک صفحه سازها می‌توانید حتی هدر و فوتر وبسایتتان را تغییر دهید.

دانلود افزونه صفحه‌ساز وردپرس

یکی ازعوامل مهم در طراحی وب سایت این است که علاوه بر داشتن محتوا منحصر به فرد، باید به صورت خاص و برجسته‌ای طراحی شود. اگر وب سایتی که طراحی می‌کنید، نظر کاربران و بازدیدکنندگان زیادی را جلب نکند، باعث می‌شود آن‌ها بلافاصله از سایت شما خارج شوند.

 برای اینکه با این مشکل رو به رو نشوید باید صفحات اختصاصی و عالی برای سایت خود ایجاد کنید که ساده‌ترین روش جهت انجام این کار استفاده از بهترین افزونه‌های صفحه‌ساز ورد پرس است. ممکن است برایتان سؤال ایجاد شود که افزونه‌های صفحه‌ساز وردپرس چه کاربردی برای شما دارد. افزونه‌های صفحه‌ساز وردپرس به شما کمک می‌کند که به راحتی وب سایت‌هایی طراحی کنید که علاوه بر زیبایی، منحصر به فرد باشند و آن‌ها را بدون سپردن به برنامه‌نویس سفارشی سازی کنید.

 لازم است که بگوئیم بهترین صفحه‌ساز وردپرس بر اساس سایت وردپرسی شما انتخاب می‌شود. اما با این حال می‌توان آن‎‌ها را با ویژگی‌هایی چون رابط کاربری ساده، سرعت، المان‌های مختلف، قابلیت توسعه و افزودنی‌های متنوع در نظر گرفت. انتخاب افزونه صفحه‌ساز به نکاتی بستگی دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

ویژگی‌ها

زمانی که می‌خواهید ویژگی‌های افزونه‌ها را مورد بررسی قراردهید باید کیفیت هر افزونه را در نظر بگیرید. برای مثال برخی از صفحه‌سازها از پوسته‌های درون ساخته زیادی برخوردار هستند در حالی که بعضی دیگر، افکت‌های انیمیشنی زیادی دارند.

سازگاری

اگر قصد ندارید قالب فعلی وردپرس خود را برای یک افزونه صفحه‌ساز تغییر دهید، باید در نظر داشته باشید که آیا افزونه صفحه‌سازی که شما انتخاب کرده‌اید با قالب شما سازگاری دارد یا نه. در حال حاضر بیشتر افزونه‌ها با اکثر قالب‌های وردپرس سازگاری دارند.

رسپانسیو بودن

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از قابلیت ایجاد صفحات واکنش گرا و موبایل دوستانه در صفحه‌ساز خود مطمئن شوید.

افزونه‌های صفحه ساز

صفحه سازهای وردپرس امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند که از اصلی‌ترین این امکانات می‌توان به بالا رفتن

افزونه فرم ساز وردپرس

به دنبال افزونه فرم ساز وردپرس هستید؟ چه بخواهید فقط یک فرم تماس ساده بسازید و یا فرم های پیچیده

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها