increase_wordpress_memory_limit.png

نحوه افزایش محدودیت حافظه وردپرس – معرفی3 روش

این پست در مورد نحوه افزایش محدودیت حافظه وردپرس است. آیا پیغام خطای پایان یافته اندازه حافظه مجاز در نصب وردپرس به شما نشان داده شده است؟ نگران نباشید ، این یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. شما می توانید با افزایش محدودیت حافظه در PHP خود، یک راه حل آسان را اعمال کنید.

معرفی سریع خطاهای حافظه وردپرس

وردپرس یکی از پایدارترین پلتفرم های امروزی است و رفع اکثر مشکلاتی که می توانید با آن مواجه شوید چندان دشوار نیست. خطای محدودیت حافظه به عنوان «خطای محدودیت حافظه PHP» نیز شناخته می شود و اگر در نصب وردپرس شما رخ دهد، به این شکل خواهد بود.fatal error: allowed memory size of 67108864 bytes exhausted

این خطا در شرایط مختلف رخ می دهد، اما رایج ترین آنها عبارتند از:

-هنگامی که می خواهید یک تم جدید یا یک افزونه نصب کنید
-زمانی که سعی می کنید تصاویر یا رسانه های دیگر را در وب سایت خود آپلود کنید
هاست شما این حافظه را فراهم می کند. وقتی طرح هاست خود را خریداری می کنید، سایت شما مقدار مشخصی از منابع را دریافت می کند. همانطور که سایت شما رشد می کند، شروع به استفاده از پلاگین ها و اسکریپت های پیچیده تری می کنید . ممکن است به محدودیت حافظه خود برسید.

برای رفع ارور محدودیت حافظه در وردپرس چند راه حل وجود دارد:

فایل wp-config.php را ویرایش کنید

قبل از ویرایش فایل wp-config.php، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از این فایل وجود دارد. به دنبال متن “WP_MEMORY_LIMIT” در داخل wp-config بگردید. اگر خط WP_MEMORY_LIMIT را در داخل فایل wp-config.php پیدا نکردید، می‌توانید آن را درست قبل از بخشی که می‌گوید: “That’s all, stop editing! Happy publishing.”define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');افزایش محدودیت حافظه وردپرس
wp-config

اگر باز هم خطا را دریافت کردید، فایل wp-config را باز کنید، محدودیت حافظه را بیشتر افزایش دهید، فایل را دوباره آپلود کنید و ببینید در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد.

فایل PHP.ini را ویرایش کنید

اگر هاست شما اجازه دسترسی به فایل PHP.ini را می دهد، آن را ویرایش کنید و حداکثر مقدار حافظه مصرفی یک اسکریپت را افزایش دهید (در این مورد، این 128 مگابایت است).

memory_limit = 256M ; Maximum amount of memory a script may consume (128MB)
phpini 1
php.ini

فایل  .htaccess را ویرایش کنید

قبل از ویرایش، لطفاً مطمئن شوید که از این فایل نیز یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. کد زیر را به فایل htaccess خود اضافه کنید.

php_value memory_limit 256M
htaccess
htaccess file

اگر هیچ کدام از روش های ذکر شده موفقیت آمیز نبود با پشتیبانی هاست خود ارتباط بگیرین و از طریق ارسال تیکت از آنها بخواهید تا محدودیت حافظه سرویستان را افزایش دهند.

در صورتی که به مشاوره در رابطه با وردپرس نیاز پیدا کردید از طریق شماره 09036422098 با معصومه لشکری پور تماس بگیرید.

افزونه‌های صفحه ساز

صفحه سازهای وردپرس امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند که از اصلی‌ترین این امکانات می‌توان به بالا رفتن

افزونه فرم ساز وردپرس

به دنبال افزونه فرم ساز وردپرس هستید؟ چه بخواهید فقط یک فرم تماس ساده بسازید و یا فرم های پیچیده

5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها