add-keywords-meta-description-main

نحوه اضافه کردن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

آیا می خواهید به درستی اضافه کردن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس را یاد بگیرید؟

کلمات کلیدی متا و توضیحات به شما این امکان را می دهد که رتبه سئوی وب سایت خود را بهبود بخشید. این به معنای ترافیک، سرنخ ها و فروش بیشتر برای کسب و کار شما است.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی کلمات کلیدی و توضیحات متا را در وردپرس اضافه کنید.

چرا کلمات کلیدی و توضیحات متا را در وردپرس اضافه کنید؟

کلمات کلیدی و توضیحات به شما این امکان را می دهند که به موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری در مورد محتوای پست ها و صفحات خود بدهید.

کلمات کلیدی عباراتی مهم هستند که افراد احتمالاً برای یافتن محتوای شما جستجو می کنند. توضیحات متا شرح مختصری از موضوع صفحه یا پست شما است.

عنوان متا، توضیحات و کلمات کلیدی شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود.

کلمات کلیدی و توضیحات متا، متا تگ های HTML هستند. آنها بخشی از کد هدر وب سایت شما را تشکیل می دهند. آنها در صفحه یا پست شما برای دیدن بازدیدکنندگان ظاهر نمی شوند. با این حال، موتورهای جستجو و مرورگرها می توانند از آنها استفاده کنند.

افزونه های سئو وردپرس اضافه کردن آنها را از ناحیه مدیریت وردپرس برای هر پست و صفحه در وب سایت خود بسیار آسان می کند.

کلمات کلیدی متا و توضیحات متا چقدر برای سئو مهم هستند؟

مانند اکثر کاربران وردپرس، احتمالاً از خود می‌پرسید که آیا اضافه کردن کلمات کلیدی متا و توضیحات متا باعث بهبود رتبه سئوی وردپرس من می‌شود.

در حالی که موتورهای جستجو دقیقاً وزنی را که به کلمات کلیدی یا توضیحات اختصاص می دهند به اشتراک نمی گذارند، کارشناسان سئو همیشه توصیه می کنند توضیحات متا و کلمات کلیدی مناسب را برای بهینه سازی سئو در صفحه اضافه کنید.

توضیحات متا به طور گسترده توسط موتورهای جستجو استفاده می شود. در نتایج جستجوی Google، آنها در زیر عنوان محتوای شما ظاهر می‌شوند و عبارت جستجو به صورت پررنگ نشان داده شده است.

اضافه کردن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس
meta description

توضیحات متا موثر، کاربران را تشویق می کند تا روی مطالب شما کلیک کرده و بخوانند. و چیزی که ما می دانیم این است که یک نرخ کلیک خوب به این معنی است که گوگل احتمالاً محتوای شما را بالاتر می برد.

اکنون وقتی صحبت از کلمات کلیدی متا به میان می آید، بیشتر موتورهای جستجوی مدرن اهمیت بسیار کمی می دهند یا اصلاً از آنها استفاده نمی کنند. استثنای اصلی موتور جستجوی روسی Yandex است.

در عوض موتورهای جستجو ترجیح می دهند که کلمات کلیدی متمرکز خود را در عنوان، توضیحات و محتوای خود اضافه کنید. به همین دلیل است که افزونه‌های SEO مانند AIOSEO دارای امتیاز TruSEO هستند که به شما کمک می‌کند محتوای خود را برای کلمات کلیدی متمرکز و عبارات کلیدی بهینه کنید.

توصیه های ما برای کلمات کلیدی متا و توضیحات متا

توصیه می کنیم برای تمام پست ها و صفحات سایت خود، از جمله صفحه اصلی، صفحات دسته بندی و صفحات برچسب، توضیحات متا اضافه کنید.

توجه: Google توضیحات را بر اساس عبارت جستجو سفارشی می کند، بنابراین فقط در برخی مواقع از توضیحات متا شما استفاده می کند. با این حال، هنوز ارزش ایجاد یک توضیحات متا را دارد. برای حدود 30 درصد از کاربران ظاهر می شود و می تواند به سئوی شما کمک کند.

وقتی صحبت از کلمات کلیدی متا به میان می‌آید، استفاده یا عدم استفاده از آنها به شما بستگی دارد. آنها به سایت شما آسیب نمی رسانند، اما ممکن است سود زیادی نیز نداشته باشند.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن آسان کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس بیندازیم.

نصب و فعال سازی All in One SEO برای وردپرس

افزونه All in One SEO به شما این امکان را می دهد که به راحتی کل سایت وردپرس خود را برای سئوی بهتر بهینه سازی کنید و مجموعه ای جامع از ابزارها برای رشد کسب و کار شما ارائه می شود.

ابتدا باید افزونه All in One SEO را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از تکمیل تنظیمات، به سادگی روی دکمه «پایان تنظیمات و رفتن به داشبورد» کلیک کنید.

aioseo finish setup
aioseo finish setup

پشتیبانی از کلمات کلیدی متا را در All in One SEO فعال کنید

All in One SEO با پشتیبانی داخلی از توضیحات متا و کلمات کلیدی همراه است. با این حال، ویژگی متا کلمات کلیدی به طور پیش فرض خاموش است. این به این دلیل است که بسیاری از موتورهای جستجو اهمیت کمی به کلمات کلیدی در رتبه بندی خود می دهند.

برای فعال کردن آن، به قسمت All in One SEO » Search Appearance » Advanced در داشبورد وردپرس خود بروید. سپس، کلید واژه های متا را از خیر به بله تغییر دهید.

turn on meta keywords aioseo
turn on meta keywords aioseo

پس از فعال کردن متا کلمات کلیدی در وردپرس، چند گزینه اضافی را مشاهده خواهید کرد. می توانید کلمات کلیدی یک پست را از دسته ها و یا برچسب های آن ایجاد کنید. همچنین، می توانید به صورت پویا کلمات کلیدی را در پست های وبلاگ و صفحات آرشیو خود ایجاد کنید.

meta keyword options aioseo
meta keyword options aioseo

فراموش نکنید که پس از ایجاد تغییرات روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

افزودن توضیحات متا و کلمات کلیدی به پست ها و صفحات وردپرس شما

ابتدا باید یک پست یا صفحه ای را ویرایش کنید که می خواهید کلمات کلیدی متا و توضیحات متا خود را در آن اضافه کنید.

هنگامی که در صفحه ویرایشگر محتوا قرار گرفتید، به کادر “تنظیمات AIOSEO” در زیر قسمت محتوا بروید.

افزودن توضیحات متا به پست یا صفحه با استفاده از AIOSEO

عنوان سایت خود و توضیحاتی که به صورت خودکار تولید می شود را به عنوان قطعه مشاهده خواهید کرد. در زیر آن، قسمت Meta Description را خواهید دید.

snippet meta description aioseo
snippet meta description aioseo

توضیحات را در قسمت توضیحات متا خود وارد کنید. All in One SEO به شما اطلاع می دهد که از چند کاراکتر استفاده کرده اید. این مهم است زیرا گوگل تنها 160 کاراکتر را در نتایج جستجو نشان می دهد.

خواهید دید که پیش نمایش قطعه شما به طور خودکار با تایپ توضیحات متا خود به روز می شود.

پس از پایان کار، به سادگی پست خود را ذخیره یا منتشر کنید تا تغییرات در توضیحات متا شما ذخیره شود.

استفاده از تگ های پویا SEO در توضیحات متا شما

در صورت تمایل، می توانید برچسب ها را به توضیحات متا خود اضافه کنید. مواردی که All in One SEO به طور پیش‌فرض ارائه می‌کند، محتوای صفحه و جداکننده هستند، اما می‌توانید تگ‌های پویا دیگری را نیز اضافه کنید.

برای افزودن یک تگ، به سادگی کاراکتر # را در کادر توضیحات متا تایپ کنید. سپس یک منوی کشویی از برچسب های موجود را خواهید دید.

add tags meta description aioseo
add tags meta description aioseo

با استفاده از AIOSEO کلمات کلیدی متا را به پست یا صفحه خود اضافه کنید

برای افزودن متا کلمات کلیدی خود، باید روی تب Advanced برای تنظیمات AIOSEO خود کلیک کنید.

به سادگی کلمات کلیدی خود را تایپ کنید و بعد از هر کدام Enter را فشار دهید. مهم است که فقط از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای شما استفاده کنید. افزودن کلمات کلیدی نامربوط هیچ مزیتی برای سئو به همراه نخواهد داشت.

add meta keywords aioseo
add meta keywords aioseo

نکته: کلمات کلیدی متا کاملاً از کلمه کلیدی فوکوس شما جدا هستند. می توانید یک کلمه کلیدی Focus را در زبانه General تنظیم کنید. این برای SEO All in One است تا به شما توصیه هایی در مورد بهبود محتوای شما بدهد. کلمه کلیدی Focus به طور خودکار به یک کلمه کلیدی متا برای پست یا صفحه شما تبدیل نمی شود.

اضافه کردن کلمات کلیدی و توضیحات متا برای صفحه اصلی شما

همچنین می توانید کلمات کلیدی متا و توضیحات متا را برای صفحه اصلی وب سایت خود در وردپرس اضافه کنید.

ابتدا در ادمین وردپرس خود به Search Appearance » Global Settings بروید. سپس به قسمت صفحه اصلی بروید.

home page settings aioseo
home page settings aioseo

در این صفحه به راحتی می توانید توضیحات متا و کلمات کلیدی را وارد کنید، درست مانند یک پست یا صفحه.

All in One SEO به طور پیش فرض از برچسب شما به عنوان توضیحات متا استفاده می کند. می توانید آن را در آنجا بگذارید یا می توانید آن را سفارشی کنید.

همچنین می توانید روی گزینه های دیگر کلیک کنید تا آن تگ ها را به توضیحات متا خود اضافه کنید. از طرف دیگر، همانطور که در بالا توضیح داده شد، می توانید با تایپ کاراکتر # در توضیحات متا تگ های مختلف اضافه کنید.

نکته: بهتر است از این برچسب ها به جای تایپ دستی عنوان، برچسب یا کاراکتر جداکننده سایت خود استفاده کنید. این به این دلیل است که اگر بعداً در هر یک از آنها تغییراتی ایجاد کنید، توضیحات متای شما به طور خودکار به روز می شود.

اطمینان حاصل کنید که پس از افزودن متا توضیحات و کلمات کلیدی، روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید.

متا کلمات کلیدی و توضیحات برای آرشیو دسته بندی وردپرس

همچنین می توانید کلمات کلیدی و توضیحات را به صفحات آرشیو دسته و برچسب خود اضافه کنید.

ابتدا باید به صفحه پست ها » دسته ها مراجعه کنید. ماوس خود را به دسته ای که می خواهید ویرایش کنید ببرید و سپس روی پیوند “ویرایش” کلیک کنید.

editing category
editing category

در صفحه دسته بندی به سمت پایین به کادر تنظیمات AIOSEO بروید. در اینجا، فقط باید یک توضیحات متا برای دسته خود وارد کنید. باز هم، در صورت تمایل می توانید از تگ های All in One SEO در این مورد استفاده کنید.

category meta description aioseo
category meta description aioseo

برای افزودن کلمات کلیدی، کافی است مانند هر پست یا صفحه، روی تب Advanced کلیک کنید.

می‌توانید این فرآیند را تکرار کنید تا کلمات کلیدی و توضیحات متا را به برچسب‌های وبلاگ خود و دیگر صفحات آرشیو طبقه‌بندی سفارشی اضافه کنید.

All in One SEO به طور یکپارچه با سایر افزونه های محبوب وردپرس ادغام می شود. این به شما امکان می دهد کلمات کلیدی و توضیحات متا را برای صفحات محصول WooCommerce، صفحات فرود SeedProd، صفحات دوره MemberPress و موارد دیگر اضافه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه به راحتی کلمات کلیدی و توضیحات متا را به پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

افزونه‌های صفحه ساز

صفحه سازهای وردپرس امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند که از اصلی‌ترین این امکانات می‌توان به بالا رفتن

افزونه فرم ساز وردپرس

به دنبال افزونه فرم ساز وردپرس هستید؟ چه بخواهید فقط یک فرم تماس ساده بسازید و یا فرم های پیچیده

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها